Suomen Rautatiemuseo
Hyvinkäänkatu 9
05800 Hyvinkää

Henkilökunta

 

Tiina Lehtinen, museonjohtaja p. 040 8625 243 tiina.lehtinen( at )rautatiemuseo.fi
   
Inka Alén, museolehtori (museo-opetus, tapahtumat) p. 040 8625 244 inka.alen( at )rautatiemuseo.fi
   
Marina Bergström, näyttelypäällikkö (tietopalvelu, näyttelyt) p. 040 8625 240 marina.bergstrom( at )rautatiemuseo.fi
   
Juha Hiltunen, kiinteistömestari p. 040 1281 842 juha.hiltunen( at )rautatiemuseo.fi
   
Elina Holopainen, kokoelmapäällikkö (esinekokoelmat) p. 040 8625 242 elina.holopainen( at )rautatiemuseo.fi
   
Ilsi Lantunen, amanuenssi (kirjasto, esinekokoelmat) p. 040 6539 187 ilsi.lantunen( at )rautatiemuseo.fi
   
Lauri Mäkinen, vs. asiakaspalveluvastaava (museokauppa, tapahtumat) p. 040 1282 149 lauri.makinen( at )rautatiemuseo.fi
   
Iiro Niemi, kalustoamanuenssi (liikkuva kalusto, tapahtumat) p. 040 8625 247 iiro.niemi( at )rautatiemuseo.fi
   
Pasi Raivio, kiinteistönhoitaja p. 040 5811 564 pasi.raivio( at )rautatiemuseo.fi
   
Roosa Ruotsalainen, projektikoordinaattori p. 040 8625 245 roosa.ruotsalainen( at )rautatiemuseo.fi
   
Jenni Sourama, asiakaspalveluvastaava, poissa toistaiseksi    
   
Anne Tuomi, amanuenssi (valokuvat, arkisto, laskutus)  p. 040 8625 246 anne.tuomi( at )rautatiemuseo.fi
   

Yhteiskuva Rautatiemuseon henkilökunnasta