Suomen Rautatiemuseo
Hyvinkäänkatu 9
05800 Hyvinkää

Henkilökunta

 

Tiina Lehtinen, museonjohtaja p. 040 8625243 tiina.lehtinen( at )rautatiemuseo.fi
   
Inka Alén, museolehtori (museo-opetus, tapahtumat) p. 040 8625244 inka.alen( at )rautatiemuseo.fi
   
Marina Bergström, näyttelypäällikkö (tietopalvelu, näyttelyt) p. 040 8625240 marina.bergstrom( at )rautatiemuseo.fi
   
Juha Hiltunen, kiinteistömestari p. 040 1281842 juha.hiltunen( at )rautatiemuseo.fi
   
Elina Holopainen, kokoelmapäällikkö (esinekokoelmat) p. 040 8625242 elina.holopainen( at )rautatiemuseo.fi
   
Mikko Itälahti, projektitutkija (ratainventointi) p. 040 8625245 mikko.italahti( at )rautatiemuseo.fi
   
Ilsi Lantunen, amanuenssi (kirjasto, esinekokoelmat) p. 040 6539187 ilsi.lantunen( at )rautatiemuseo.fi
   
Sonja Leppänen, yhteisökoordinaattori (Kansalaistiedettä-projekti) p. 040 5811564 sonja.leppanen( at )rautatiemuseo.fi
   
Janina Luhtala, projektityöntekijä (kirjasto ja arkisto) p. 040 8600911 janina.luhtala( at )rautatiemuseo.fi
   
Iiro Niemi, kalustoamanuenssi (liikkuva kalusto, tapahtumat) p. 040 8625247 iiro.niemi( at )rautatiemuseo.fi
   
Sanna Nikander, projektityöntekijä p. 040 8600904 sanna.nikander( at )rautatiemuseo.fi
   
Jenni Sourama, asiakaspalveluvastaava (museokauppa, tapahtumat) p. 040 5814001 jenni.sourama( at )rautatiemuseo.fi
   
Anne Tuomi, amanuenssi (valokuvat, arkisto, laskutus)  p. 040 8625246 anne.tuomi( at )rautatiemuseo.fi
   

Yhteiskuva Rautatiemuseon henkilökunnasta