Suomen Rautatiemuseo
Hyvinkäänkatu 9
05800 Hyvinkää

Henkilökunta

 

Tiina Lehtinen, museonjohtaja p. 040 8625243 tiina.lehtinen( at )rautatiemuseo.fi
   
Inka Alén, museolehtori (museo-opetus, tapahtumat) p. 040 8625244 inka.alen( at )rautatiemuseo.fi
   
Marina Bergström, näyttelypäällikkö (tietopalvelu, näyttelyt) p. 040 8625240 marina.bergstrom( at )rautatiemuseo.fi
   
Juha Hiltunen, kiinteistömestari p. 040 1281842 juha.hiltunen( at )rautatiemuseo.fi
   
Elina Holopainen, kokoelmapäällikkö (esinekokoelmat) p. 040 8625242 elina.holopainen( at )rautatiemuseo.fi
   
Kesäheinä Laaksonen, korkeakouluharjoittelija p. 040 8600904 kesaheina.laaksonen(at)rautatiemuseo.fi
   
Ilsi Lantunen, amanuenssi (kirjasto, esinekokoelmat) p. 040 6539187 ilsi.lantunen( at )rautatiemuseo.fi
   
Sonja Leppänen, yhteisökoordinaattori (Kansalaistiedettä-projekti) p. 040 5811564 sonja.leppanen( at )rautatiemuseo.fi
   
Janina Luhtala, projektityöntekijä (kirjasto ja arkisto) p. 040 8600911 janina.luhtala( at )rautatiemuseo.fi
   
Lauri Mäkinen, vs. asiakaspalveluvastaava (museokauppa, tapahtumat) p. 040 1282149 lauri.makinen( at )rautatiemuseo.fi
   
Iiro Niemi, kalustoamanuenssi (liikkuva kalusto, tapahtumat) p. 040 8625247 iiro.niemi( at )rautatiemuseo.fi
   
Roosa Ruotsalainen, projektitutkija p. 040 8625245 roosa.ruotsalainen( at )rautatiemuseo.fi
   
Jenni Sourama, asiakaspalveluvastaava, poissa toistaiseksi    
   
Anne Tuomi, amanuenssi (valokuvat, arkisto, laskutus)  p. 040 8625246 anne.tuomi( at )rautatiemuseo.fi
   

Yhteiskuva Rautatiemuseon henkilökunnasta