Suomen Rautatiemuseo
Hyvinkäänkatu 9
05800 Hyvinkää

Henkilökunta

 

Taina Rantala, vs. museonjohtaja p. 040 8625 243 taina.rantala( at )rautatiemuseo.fi
   
Inka Alén, museolehtori (museo-opetus, tapahtumat) p. 040 8625 244 inka.alen( at )rautatiemuseo.fi
   
Marina Bergström, näyttelypäällikkö p. 040 8625 240 marina.bergstrom( at )rautatiemuseo.fi
   
Leila Herranen, amunuenssi (arkisto ja kirjasto) p. 040 8625 245 leila.herranen( at )rautatiemuseo.fi
   
Elina Holopainen, kokoelmapäällikkö p. 040 8625 242 elina.holopainen( at )rautatiemuseo.fi
   
Ilsi Lantunen, amanuenssi (esinekokoelmat) p. 040 6539 187 ilsi.lantunen( at )rautatiemuseo.fi
   
Tiina Lehtinen, museonjohtaja (vanhempainvapaalla)
   
Iiro Niemi, kalustoamanuenssi (liikkuva kalusto, tapahtumat) p. 040 8625 247 iiro.niemi( at )rautatiemuseo.fi
   
Sanna Nikander, projektityöntekijä (konepaja-projekti) p. 040 4845092 sanna.nikander( at )rautatiemuseo.fi
   

Jenni Sourama, asiakaspalveluvastaava

(museokauppa, tapahtumat)

p. 040 581 4001 jenni.sourama( at )rautatiemuseo.fi
   
Anne Tuomi, amanuenssi (talous, kuva-arkisto)  p. 040 8625 246 anne.tuomi( at )rautatiemuseo.fi
   
Jaakko Tuominen, museomestari p. 040 581 1564 jaakko.tuominen( at )rautatiemuseo.fi