Suomen Rautatiemuseo
Hyvinkäänkatu 9
05800 Hyvinkää

Henkilökunta

 

Taina Rantala, vs. museonjohtaja p. 040 8625 243 taina.rantala( at )rautatiemuseo.fi
   
Inka Alén, museolehtori (museo-opetus, tapahtumat) p. 040 8625 244 inka.alen( at )rautatiemuseo.fi
   
Marina Bergström, näyttelypäällikkö p. 040 8625 240 marina.bergstrom( at )rautatiemuseo.fi
   
Ilsi From, amanuenssi (esinekokoelmat) p. 040 6539 187 ilsi.from( at )rautatiemuseo.fi
   

Konstancija Giedrikaite, harjoittelija

  konstancija.giedrikaite( at )rautatiemuseo.fi
   
Susanna Helminen, vs. asiakaspalveluvastaava
(museokauppa, tapahtumat)
p. 040 581 4001 susanna.helminen( at )rautatiemuseo.fi
   
Leila Herranen, amunuenssi (arkisto ja kirjasto) p. 040 8625 245 leila.herranen( at )rautatiemuseo.fi
   
Elina Holopainen, kokoelmapäällikkö p. 040 8625 242 elina.holopainen( at )rautatiemuseo.fi
   
Tiina Lehtinen, museonjohtaja (vanhempainvapaalla)
   
Iiro Niemi, kalustoamanuenssi (liikkuva kalusto, tapahtumat) p. 040 8625 247 iiro.niemi( at )rautatiemuseo.fi
   
Sanna Nikander, projektityöntekijä (konepaja-projekti) p. 040 4845 092 sanna.nikander( at )rautatiemuseo.fi
   

Jenni Sourama, asiakaspalveluvastaava (paikalla ma, ti, to)

  jenni.sourama( at )rautatiemuseo.fi  
   
Anne Tuomi, amanuenssi (talous, kuva-arkisto)  p. 040 8625 246 anne.tuomi( at )rautatiemuseo.fi
   
Jaakko Tuominen, museomestari p. 040 581 1564 jaakko.tuominen( at )rautatiemuseo.fi