Suomen Rautatiemuseo
Hyvinkäänkatu 9
05800 Hyvinkää

Henkilökunta

Tiina Lehtinen, museonjohtaja p. 040 8625 243 tiina.lehtinen( at )rautatiemuseo.fi
   

Inka Alén, museolehtori (museo-opetus, tapahtumat)

p. 040 8625 244 inka.alen( at )rautatiemuseo.fi
   
Marina Bergström, näyttelypäällikkö p. 040 8625 240 marina.bergstrom( at )rautatiemuseo.fi
   
Ilsi From, amanuenssi (esinekokoelmat) p. 040 6539 187 ilsi.from( at )rautatiemuseo.fi
   

Susanna Helminen, vs. asiakaspalveluvastaava
(museokauppa, tapahtumat)

p. 040 581 4001 susanna.helminen( at )rautatiemuseo.fi
   
Leila Herranen, amunuenssi (arkisto ja kirjasto) p. 040 8625 245 leila.herranen( at )rautatiemuseo.fi
   
Elina Holopainen, kokoelmapäällikkö p. 040 8625 242 elina.holopainen( at )rautatiemuseo.fi
   
Iiro Niemi, kalustoamanuenssi (liikkuva kalusto, tapahtumat) p. 040 8625 247 iiro.niemi( at )rautatiemuseo.fi
   

Jenni Sourama, asiakaspalveluvastaava (poissa 9.1. alkaen)
kts. Susanna Helminen

   
   
Anne Tuomi, amanuenssi (talous, kuva-arkisto)  p. 040 8625 246 anne.tuomi( at )rautatiemuseo.fi
   
Jaakko Tuominen, museomestari p. 040 581 1564 jaakko.tuominen( at )rautatiemuseo.fi